0530 544 54 48
Adnan Kahveci Mah. Mimar Sinan Cad. Pelitli/Trabzon
Facebook ta Paylaş
Twitter ta Paylaş
HİZMETLERİMİZ
Neler Yaparız
Trabzon Yangın Ve Hidrofer Tesisatı

Trabzon Yangın Ve Hidrofer Tesisatı

Usta Yapı Isı Sistemleri | Trabzon Yangın Ve Hidrofer Tesisatı

Yangın; yanıcı özellikteki katı, sıvı ve gaz haldeki maddelerin denetim dışı(kontrolsüz) yanmasıdır.Bir yangınla ne zaman nerede ve hangi şartlar altında karşılaşılacağını kestirmekmümkün değildir. Bu yüzden tedbirli olmak gerekir.

Yangından doğabilecek can kaybının yanı sıra zararları önlemenin veya azaltmanın en başta gelen yolu, yangına neden olacak faktörleri ortadan kaldırmak ve yangına hemen müdahale edebilecek tedbirleri almaktır. Yapılan incelemelerde yangın güvenlik önlemleri ne kadar yetersiz ve kontrol mekanizması ne kadar yavaşsa, yangın sayısının ve yangından doğan zararların o oranda fazla olduğu görülmüştür. Yine yapılan incelemelere göre yangın güvenlik önemlerinin alınması, yangını söndürme işleminden ve yangının verdiği zararlardan daha ekonomiktir.

Bir binayı yanmaz olarak inşa etmek mümkün değildir. O halde yapılacak en akıllıca iş onu güvenli hale getirmektir.

Yangın tehlikesini mümkün olduğu kadar minimuma indirmek ve yangına çabuk müdahale etmek için daha binaların tasarımı döneminde bir dizi tedbirler düşünülmelidir. Bu tedbirler, inşaat döneminde uygulanmalı ve işletme döneminde işlerliği sağlanmalıdır.

Trabzon Yangın Ve Hidrofer Tesisatı | Trabzon Su Kaçağı